SREBRNE OMBRE

Po wielu przemyśleniach i godzinach spędzonych na Pintereście podjęłam decyzję o zmianie koloru włosów. Targana to wizją pięknych srebrnych pukli Daenerys Targaryen, to spalonych kłaków Violetty Villas umówiłam się ostatecznie do fryzjera. Przytaczając słowa ulicznych trendsetterów i snapchatowej młodzieży: „YOLO”. Jak nie teraz to kiedy.

Efekty:

ombre silver hair 2

Dlaczego ombre?

Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond. Srebrne włosy na całej długości wyglądają bosko, ale comiesięczne wizyty u fryzjera, odrosty od linijki oraz niekończące się utlenianie  to opcja dla cierpliwych, bogatych i nie bojących się zniszczeń.

Ombre to wersja praktyczna. Włosy sobie rosną, nie trzeba nic z nimi robić, oprócz lekkiej tonacji i niwelacji pojawiających się żółtych tonów. Fryzjerka dobrała farbę, która miała być zbliżona do mojego naturalnego koloru włosów, niestety wyszła trochę żywsza i jakby ciemniejsza. Liczę jednak na to, że jeszcze trochę się „spierze”.

ombre silver hair 1

Zniszczenia

Nie łudźmy się, przy rozjaśnianiu włosów bez zniszczeń się nie obejdzie. Miałam łzy w oczach na widok stanu moich końcówek zaraz po utlenianiu (3 cm poszło pod nożyczki). Jednak nie jest aż tak źle. Włosy są w całkiem dobrej kondycji, a zaplanowana przeze mnie intensywna nawilżająca kuracja olejowa powinna przywrócić je do formy.

Czy żałuję…

Że po dwóch latach ortodoksyjnej, bezkompromisowej pielęgnacji włosów zdecydowałam się na taki drastyczny zabieg? Absolutnie nie! Zmiany są potrzebne. If you like it go for it! 🙂

ombre silver hair 3

błotowłosa

Reklamy

8 myśli w temacie “SREBRNE OMBRE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s